Колишній військовий підпалив себе під будівлею Міноборони (фото, відео)

У четвер, 26 липня, під будівлею Міністерства оборони України на Повітрофлотському проспекті, 6 колишній військовий Сергій Ульянов підпалив себе у знак протесту. Про це повідомляє телеканал ZIK.

Ульянов на очах у свідків облив себе горючої рідиною. Йому намагалися перешкодити здійснити самопідпал, але він встиг піднести вогонь, і спалахнуло полум’я. Чоловіка повалили на землю, а пожежники оперативно загасили полум’я за допомогою вогнегасника. Медики надали йому першу допомогу.

 

Як пізніше повідомили «Українській правді» в Департаменті охорони здоров’я КМДА, під час спроби самоспалення Сергій Ульянов не постраждав. Після акції його доставили в опікове відділення.

«Під час обстеження з’ясувалося, що ніяких опіків він не отримав, медичної допомоги або госпіталізації не потребує. Його відпустили додому», — сказали в департаменті.

Відзначимо, що Ульянов раніше анонсував акцію під будівлею Міноборони на своїй сторінці в Facebook.

Чоловік служив в комендантському взводі однієї з військових частин. Восени 2017 року його і ще кількох бійців звільнили з лав ЗСУ. Чоловік вважав звільнення незаконним.

«Звернення до всіх державних інстанцій з вимогою відновити порушені права військовослужбовців результатів не дали. Понад два роки військовослужбовці не можуть законно звільнитися з лав Збройних сил, отримувати медичну допомогу, гідно жити та працювати!» — написав Ульянов.

Начальник прес-служби командування Сил Спеціальних операцій Олексій Нікіфоров на своїй сторінці в Facebook розповів, що Ульянов був військовослужбовцем комендантського взводу однієї з військових частин СпП, але з серпня минулого року не є військовослужбовцем ЗС України.

Після звільнення він звернувся до суду. Два судових засідання чоловік програв, зараз тривають судові засідання за третім позовом Ульянова до Міноборони. За словами Нікіфорова, колишній військовослужбовець систематично ігнорує судові засідання.

«Таким чином, вимоги громадянина Ульянова С. В. перейшли в судову площину і вже не в компетенції Командування ССПО. Можливо припустити, що дана акція — це ще одна спроба вплинути на рішення суду, беручи до уваги, що два попередніх він програв», — написав начальник прес-служби.

Також Нікіфоров додав, що в червні Ульянов звернувся на гарячу лінію Міноборони та попередив про акцію самоспалення. Пізніше колишній військовослужбовець зареєстрував в КМДА нову акцію самоспалення біля будівлі посольства США.

Раніше повідомлялося, що у Києві чоловік вчинив спробу самоспалення.