Де в Києві можна зробити щеплення від грипу (адреси)
Фото: киянам нагадали про необхідність щеплення від грипу ("Твой малыш")

В Україні досить стрімко зростає кількість хворих на грип. Один із способів уникнути хвороби - щеплення. В столиці зробити його можна в 16 закладах охорони здоров’я. Про це розказав заступник голови КМДА Микола Поворозник під час перевірки наявності вакцин в аптеках КП "Фармація", повідомляє прес-служба міської адміністрації.

"Вакцинація – найефективніший метод профілактики грипу. Наразі здійснити вакцинацію можна в шістнадцятьох закладах охорони здоров’я столиці. Аптечні пункти комунального підприємства "Фармація", що розташовані у цих медзакладах, у повній мірі забезпечені вакцинами проти грипу. За необхідності буде проведено додаткову закупівлю вакцин, аби повністю задовольнити потребу киян", – запевнив Микола Поворозник.

За його словами, у більшості випадків вакцинація убезпечує від хвороби чи робить її перебіг менш складним. Та й з точки зору фінансової складової вакцинація доцільна, адже лікувати ускладнення грипу набагато дорожче, ніж коштує вакцина.

"Вакцина містить білки вірусу грипу. Імунна система реагує на їх попадання в організм, починаючи виробляти специфічні антитіла, а отже імунітет до даного вірусу. Зважаючи на те, що ризик захворіти на грип посилюється в осінньо-зимовий період, саме зроблене вчасно щеплення дозволить підготуватися до можливої епідемії, зробивши організм менш сприйнятливим до цього вірусу", – зазначив чиновник.

Крім того, він на власному прикладі продемонстрував процедуру вакцинації.

"Перш ніж вакцинуватися, необхідно проконсультуватися з лікарем та пройти медичний огляд. Лише вакцинуючись в умовах медичного закладу, ви можете бути впевненими, що препарат зберігався з дотриманням "холодового ланцюга", щеплення проведено професійно та, у разі хоч і маловірогідних, але можливих небажаних реакцій з боку вашого організму, ви отримаєте вчасну та кваліфіковану допомогу", – пояснв заступник голови КМДА.

Слід знати, що щеплення мешканцям Києва проводиться незалежно від місця проживання. Медична складова (огляд лікаря, консультація, сама процедура) – безкоштовна. Спеціальної підготовки вакцинація проти грипу не потребує.

"Відвідайте лікаря самі та відведіть до педіатра своїх дітей! Скористайтеся шансом убезпечити себе і своїх близьких від грипу та його небезпечних ускладнень!" – закликав Микола Поворозник.

Нагадаємо, грип не єдина загроза для здоров'я, з якою стикаются мешканці Києві. так, нещодавно в столиці померла дворічна дитина, що захворіла на менінгіт.