Кличко: "Цього року ми плануємо розпочати будівництво метро на Виноградар"

Вже наприкінці року планується розпочати будівництво метро на Виноградар і протягом трьох років ввести в експлуатацію дві нові станції метрополітену — "Проспект Правди" і "Мостицька". Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час виїзної наради щодо перспективи будівництва метро на Виноградар, яка відбувалася в тунелі біля станції метро "Сирецька".

"Багато людей мешкають на Виноградарі, мікрорайон продовжує розвиватися й потребує зручного сполучення з іншими районами міста. Метро — один із найбільш зручних і швидких видів громадського транспорту. І столичний метрополітен повинен далі розвиватись, повинні будуватись нові станції. За розрахунками, близько 60 тисяч мешканців Виноградаря користуватимуться метрополітеном", — зазначив Віталій Кличко.

Мер зауважив, що наразі здійснюється розробка проекту будівництва, проводяться необхідні експертизи. Вже у грудні планується розпочати будівництво метро на Виноградар.

"За попередніми розрахунками, станції "Мостицька" і "Проспект Правди" ми можемо відкрити протягом трьох років. Ці дві станції будуть продовженням тунелю до Вітряних гір", — сказав київський міський голова.

Відповідаючи на запитання щодо вартості проекту, мер зазначив, що будівництво двох станцій метрополітену орієнтовно коштуватиме 5 млрд грн.

Мер Києва також зауважив, що в січні під час Давоського форуму зустрічався з керуючим директором з питань інфраструктури Європейського банку реконструкції і розвитку Томасом Майєром. І той наголосив, що ЄБРР зацікавлений, зокрема, і в проектах будівництва метро.

"ЄБРР виявляє зацікавленість у тому, аби долучитися до фінансування будівництва метро", — сказав Віталій Кличко.

Говорячи про перспективи будівництва метро на Троєщину, київський міський голова підкреслив, що це можливо тільки після добудови Подільсько-Воскресенського мосту. І над цим проектом столична влада зараз активно працює, залучає інвестиції, щоб запустити міст.