Кличко: "Сьогодні головним пріоритетом для міста є повернення активів і майна, що були передані в управління "Київенерго"
Фото: Віталій Кличко

Сьогодні головним пріоритетом для міста є повернення активів і майна, що були передані в управління "Київенерго". І які належать по праву київській громаді. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час виступу на засіданні Київради.

"Тут дехто закидає, що доцільно було б придбати акції ПАТ "Київенерго". Хочу вам нагадати, що уряд України ще в 2015 році включив пакет акцій "Київенерго" 25%+1 до переліку об’єктів державної власності, які підлягають приватизації у 2015-2017 роках, — зазначив Віталій Кличко. — Лунають певні думки, що КМДА мала б придбати ці акції і, тим самим, отримати вплив на "Київенерго". Звертаю вашу увагу на те, що, згідно з чинним законодавстом, органи державної влади не можуть бути покупцями об’єктів приватизації (ст. 8 закону "Про приватизацію державного майна")", — відзначив Кличко.

Мер Києва також наголосив, що наявність пакету акцій в обсязі 25%+1 не дає жодної можливості для здійснення ефективного впливу на ухвалення управлінських рішень, а також на фінансово-господарську діяльність "Київенерго". Згаданий пакет акцій дозволив би брати участь в ухваленні окремих рішень загальних зборів.

"Тому питання: чи доцільно місту витрачати на придбання частини акцій приватного товариства 130 млн грн бюджетних коштів, якщо реального впливу на його діяльність місто не отримає? Чи є це обгрунтованою інвестицією на сучасному етапі?" — наголосив Кличко.

"Сьогодні головним пріоритетом для міста є повернення активів і майна, що були передані в управління "Київенерго". І які належать по праву київській громаді", — підкреслив мер Києва.

Він також подякував за співпрацю в цьому питанні столичній прокуратурі. І відзначив, що прокуратурою міста Києва встановлено факт порушення законодавства під час вибуття з комунальної власності в 2004-2006 роках 12,72% пакетів акцій "Київенерго", 67% акцій "Київводоканалу" та 60%+1 акції "Київгазу". Відповідний позов був направлений прокуратурою до господарського суду минулого тижня. Перше засідання суду призначено на 12 жовтня.

"Ми будемо супроводжувати це питання і робити все, щоб повернути киянам активи, які їм належать", — підкреслив Віталій Кличко.