Кличко перевірив нові фільтраційні станції та відзначив, що потужності очисних систем збільшать втричі

Мер Києва Віталій Кличко перевірив, як працюють нові фільтраційні станції, що встановили на сміттєвому полігоні №5 у селі Підгірці. Мер відзначив, що потужності очисних систем планують збільшити майже втричі.

«У 2015 році ми відновили й модернізували німецьку систему переробки фільтрату (ROCHEM UF — Systeme GmbH — прим.), яка не працювала з 2012 року. Без роботи такого обладнання існував ризик потрапляння накопиченого фільтрату в навколишнє середовище. Сьогодні це обладнання працює і потужності для переробки збільшені»,- зазначив Віталій Кличко.

За словами мера, якщо раніше обладнання переробляло 350 кубів отруйного фільтрату на добу, то сьогодні — 550 кубометрів. Вартість обладнання та його встановлення — 17 млн грн.

На черзі — дооснащення очисної системи ще двома модулями, що дозволить збільшити її потужність до 950 м куб/добу.

Ефективність роботи німецького обладнання мер столиці разом із фахівцем компанії продемонстрували журналістам, показавши дві колби в одній з яких містився фільтрат з полігону, а в іншій — вже очищена дистильована вода, безпечна для навколишнього середовища.

Нагадаємо, у 2018 році столиця розпочала процес реконструкції полігону. Це перший етап рекультивації сміттєвого полігону.

Минулого року Київрада ухвалила план заходів, остаточною метою якого стане рекультивація полігону № 5. — Його закриття для прийому сміття та перетворення на безпечний об’єкт.

Рекультивацію такого масштабного та складного об’єкта в Україні не робив ніхто. Для виконання цієї роботи залучають найкращих українських та міжнародних фахівців. — Обстеження полігону здійснили експерти Федерального міністерства Німеччини із питань довкілля, збереження природи та радіаційної безпеки. До обговорення залучають громадськість, зокрема селищні громади, що мають багаторічне неприємне сусідство з полігоном.

«Сьогодні полігон став більш контрольованим і безпечним в експлуатації завдяки низці ремонтних робіт, оновленню насосного обладнання, ремонту техніки. Зараз інертним ґрунтом майже перекрита перша карта полігону, що займає площу 18 га, ліквідовані аварійні схили, що могли обвалитись», — відзначив Кличко.

Здійснили та реконструкцію в’їзної дороги до полігону, придбали техніку для робіт на полігоні, відремонтували електропідстанції, побудували нову підйомну дорогу на другу карту полігону. Виконання цих робіт — це зменшення ризику аварійних ситуацій.

Вже завершений проект рекультивації першої черги полігону, який проходить державну експертизу. Також передбачено будівництво альтернативи полігону — нового сміттєпереробного заводу в місті Києві.

Полігон твердих побутових відходів № 5, ввели в експлуатацію ще у 1986 році. — Тобто понад 30 років тому. Загальна площа полігону — 65 га. Щороку він приймає 1,2 млн тонн відходів, півмільйона з яких надходить зі столиці.