Кличко у Давосі: "Київ прагне залучати інвесторів у інфраструктурні проекти в українській столиці"

Київ сьогодні зацікавлений і залучає інвесторів до втілення інфраструктурних проектів в українській столиці. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час зустрічей на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Зокрема, сьогодні відбулася зустріч Віталія Кличка з керуючим директором Європейського банку реконструкції і розвитку з питань інфраструктури Томасом Майєром. Також мер Києва виступить на панелі "Управління в різні часи".

Пріоритетами для втілення змін та розвитку Києва мер української столиці назвав оновлення міської інфраструктури та складу комунального громадського транспорту, а також запровадження заходів з енергоефективності.

"Наприклад, проблема, за яку ми взялися, — великий ремонт столичних доріг, які перебувають у дуже занедбаному стані. В минулому році Київ був першим в Україні за капітальним ремонтом міських шляхів. Ми відновили понад 200 км доріг, а цього року поставили перед собою амбітне завдання відремонтувати 300 км доріг, — зазначив Віталій Кличко. — Але на все це потрібні великі кошти. Тому тут нам потрібна допомога. Зокрема, великий проект, який ми також плануємо втілити, — ремонт Кільцевої дороги навколо столиці. Сьогодні необхідна реконструкція великих артерій міста. Ще нам не вистачає розв’язок, які необхідно будувати. І під ці проекти ми будемо залучати кошти інвесторів", — наголосив мер Києва.

Керуючий директор ЄБРР Томас Майєр зазначив, що Європейський банк реконструкції і розвитку зацікавлений в подальшій співпраці.

"Наш меседж: ми хочемо і готові далі співпрацювати з Києвом, бо ви робите хороші справи. Успішною була наша співпраця і щодо розробки транспортної схеми Києва, і щодо оновлення складу громадського транспорту, ми зацікавлені в проектах з будівництва метро. Київ для нас став зрозумілим партнером, який працює прозоро", — відзначив Томас Майєр.

За словами Віталія Кличка, важливим для Києва в плані залучення коштів є також запровадження заходів із енергоефективності.

"Ми такі заходи впроваджуємо, бо це сьогодні, в умовах зростання тарифів, дуже важливо. Але коштів на масштабні дії, на жаль, не вистачає. Тож ми розробляємо програми для залучення інвестицій у цю сферу", — розповів мер Києва.

Планується, шо у Давосі Віталій Кличко проведе двосторонні зустрічі з президентом Bank of America, президентом компанії Socar, візьме участь у заході, який традиційно влаштовує американське видання Washington Post і який збирає лідерів з усього світу в сфері політики, фінансів, медіа і технологій.