Кличко: «Новый прокурор Києва повинен покарати київських корупціонерів»

Київський міський голова висловив сподівання, що новий прокурор Києва зможе притягнути до відповідальності осіб-фігурантів корупційних схем, які привласнювали бюджетні кошти та грабували столицю. Про це мер Києва заявив під час представлення Генпрокурором України нового прокурора столиці Романа Говди, передає прес-служба КМДА.

«Я хочу побажати вам успіху та сил, адже від вашої роботи залежить наш спільний успіх. Київська громада очікує від вас ефективної роботи. І я зі сторони міської адміністрації гарантую вам повну підтримку: ми готові надавати усю необхідну інформацію та свою допомогу. Ми вже передали до прокуратури міста матеріали щодо столичних корупціонерів, і, сподіваюсь, ви зможете притягнути до відповідальності осіб, які грабувати столицю», – підкреслив Віталій Кличко, звертаючись до новопризначеного прокурора міста.

Мер Києва наголосив, що для міської влади боротьба з корупцією – пріоритетний напрямок.

«Ми робимо все для того, аби унеможливити корупційні діяння в столиці. І нам вже є чим звітувати в Києві. Минулого року, ми зокрема, збільшили надходження до міського бюджету на 30%: ми відкрили тендери та аукціони, ухвалили прозорий бюджет і відкрили для громади всі надходження та витрати з нього. Ми робимо все максимально прозоро та відкрито. Всі ці заходи стали реальною перепоною для корупції у роботі міської адміністрації», – зазначив Віталій Кличко.

У якості прикладів усунення корупційної складової у роботі комунальних підприємств Віталій Кличко навів роботу КП «Київський зоопарк» та «Фармація». «Столичний зоопарк отримував збитки близько 10 млн гривень на рік. Зараз він не тільки позбувся боргів, а й отримав прибуток у 3 млн грн. У 2013-му році збитки «Фармації» складали 25 млн, зараз прибуток становить 8 млн. Очевидно, що раніше ці гроші осідали в кишенях корупціонерів», – розповів мер Києва.

Віталій Кличко також додав, що кожен корупціонер, без виключень, має отримувати належне законне покарання, тоді й боротьба з корупцією буде більш ефективною.

«Має бути налагоджена ефективна система стримування для тих, хто має спокусу вчиняти корупційні дії. Корупціонери ж повинні отримувати належне покарання. І в цьому напрямку ми маємо великі очікування від міської прокуратури», – зазначив Віталій Кличко.