Кличко: "Більшість проблемних доріг в Києві не ремонтувалися 30 років і більше. Цьогоріч ми відремонтуємо 300 км доріг"

Більшість столичних доріг, які сьогодні є проблемними, не ремонтувалися 30 років і більше. Цьогоріч в Києві відремонтують 300 км доріг. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час об’їзду основних магістралей, які капітально ремонтуватимуть, із головами районів.

Віталій Кличко нагадав, що минулого року столична влада відремонтувала безпрецедентну кількість доріг – 200 км з гарантією на асфальт як мінімум 5 років. Мер наголосив, що нині багато нарікань від мешканців столиці щодо жахливого стану автодоріг після того, як зійшов сніг. Водночас, додав мер Києва, жодна з доріг, на яких "Київавтодор" проводив ремонтні роботи у 2015 і 2016 роках, не стала об’єктом гарантійного ремонту.

"Асфальт зійшов одночасно зі снігом на тих дорогах, які не ремонтувалися десятиліттями. Ми на себе взяли зобов’язання: Київ повинен мати сучасні дороги належної якості. І ми над цим працюємо", — підкреслив він.

На дорогах, яким вже 20 чи 30 років, з’являються тріщини, в них накопичується волога, як наслідок — руйнування асфальту після морозів, пояснив міський голова. В європейських країнах немає такої проблеми, оскільки там через кожні 8-10 років проводиться плановий ремонт.

"Загалом цього року ми плануємо відремонтувати 300 км столичних доріг. Без втрат якості, щоб не було такого, коли в гонитві за кількістю втрачають якість", — сказав мер Києва.

Мер оглянув стан Повітрофлотського проспекту, який востаннє ремонтували у 1995 році. Цього року буде проведений капітальний ремонт на ділянці 3,1 км – від Севастопольської площі до Повітрофлотського шляхопроводу. Зокрема, на об’єкті буде облаштовано двошарове покриття дорожнього полотна та тротуарів.

Капітальний ремонт також очікує на вулицю Олени Теліги, яка не ремонтувалася з 1977 року. Буде відновлено 3,67 км – від пр. Бандери до вул. Довженка.

За словами гендиректора "Київавтодора" Олександра Густєлєва, відремонтувати ці вулиці планується впродовж літнього періоду.

"Перекрити повністю вулицю Теліги ми не зможемо. Рух буде частково обмежений. Але це ефективно, оскільки можна залучати масштабні сили підрядника", — сказав керівник "Київавтодору". Олександр Густєлєв додав, що ремонт заплановано на кінець травня, коли розпочнуться канікули та відпустки.

Продовжаться роботи з капітального ремонту Одеського шляхопроводу та шляхопроводу на пр. Науки, на вул. Луговій, Набережно-Корчуватській та інших, де було розпочато роботи ще минулого року. Активно відбуватимуться ремонтні роботи в зоні проведення "Євробачення". Це і Русанівська набережна, і вул. Раїси Окіпної, і вул. Митрополита Андрія Шептицького.

Віталій Кличко наголосив, що сьогодні відбуваються всі необхідні підготовчі роботи, щоб за сприятливих погодних умов невідкладно розпочати капітальний ремонт доріг. Мер додав, що крім доріг будуть ремонтуватися тротуари та міжквартальні проїзди.