Містяни просять вшанувати пам’ять двірника Олександра Перги, який загинув під час теракту у Голосіївському районі, рятуючи дитину. На сайті Київради зареєстрували одразу кілька відповідних петицій.
Так, в одній з петиції запропонували такі форми офіційного вшанування:
- встановлення меморіальної скульптури або пам’ятного знака на місці трагедії;
- присвоєння Олександру Григоровичу Перзі міської відзнаки посмертно;
- офіційне публічне вшанування його подвигу на рівні міста Києва.
"Київ має не лише переживати свої трагедії, а й гідно вшановувати людей, які в критичний момент рятують інших ціною власного життя. Вчинок Олександра Григоровича Перги заслуговує на офіційне визнання та збереження в міській пам’яті", — зазначає авторка.
В іншій петиції міську владу закликали перейменувати вулицю Деміївську у Голосіївському районі на честь Олександра Григоровича Перги.
"Своїм вчинком він довів, що справжній героїзм не має посад чи звань. Його самопожертва стала символом людяності, відваги та безмежної доброти для всієї громади Києва. Олександр Григорович багато років сумлінно працював для мешканців Голосієва, дбав про порядок та був прикладом доброї людини для кожного сусіда", — йдеться у тексті.
У ще одній зареєстрваній петиції Київраді запропонували переглянути своє рішення щодо найменування проїзду на честь Андрія Парубія і назвати місцевість на честь Олександра Перги.
Нагадаємо, що двірник Олександр Григорович, якого місцеві називали "дядя Саша", загинув під час теракту 18 квітня — він закрив собою дитину від стрільця.
У момент, коли терорист відкрив вогонь по дитині, двірник підбіг до хлопчика, закрив його собою і сам потрапив під кулі. За життя Олександра Григоровича медики боролися понад добу, втім через важкі поранення врятувати його не вдалося. Саме він став сьомою жертвою стрілянини.
