Киянам удвічі збільшили штраф за знищення зелених насаджень

Київрада прийняла рішення збільшити штрафи за знищення зелених насаджень, повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, за пошкодження дерев чи кущів доведеться заплатити удвічі більше. Окрім відновної вартості рослини зловмисник заплатить штраф у розмірі 300 % від вказаної вартості замість колишніх 150%.

“Кошториси, відповідно до яких здійснюється розрахунок відновної вартості зелених насаджень, наразі не відповідають реальним витратам на відновлення зелених насаджень, тому потребують приведення їх у відповідність до сучасних реалій. Зокрема підвищення відсоткової ставки з 150% до 300% при самовільному знищенні дерев, буде додатковим стримуючим фактором. Також це сприятиме відповідальному виконанню обов'язків щодо збереження та охорони зелених насаджень", - заявив співавтор рішення, депутат Київради Костянтин Яловий.

На його думку, це дозволить наповнити міський бюджет. За попереднім підрахунками, це рішення приноситиме щонайменше 6 млн грн на рік.

Штраф буде сплачуватись до спеціального фонду бюджету міста без урахування ПДВ, незалежно від сплати штрафу та шкоди заподіяної зеленим насадженням внаслідок їх самовільного знищення.

Нагадаємо, біля столичного ТРЦ заради реклами знищили дерева