Киян попереджають про високу пожежну небезпеку
Фото: любителям шашлику слід бути обережними (poet-single.blogspot.com)

З 28 до 30 квітня в столиці очікується пожежна небезпека високого 4 класу. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Тож киян закликають дуже обережно поводитися з вогнем, особливо в лісопаркових зонах, і нагадують про правила поведінки у разі виникнення пожежі.

Якщо ви опинилися в осередку пожежі, то не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень. Не треба тікати від полум’я у протилежний бік. Крайку вогню слід долати проти вітру, закривши голову й обличчя одягом.

Якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі  тут воно менш задимлене. Рот і ніс при цьому слід прикрити одягом чи шматком будь-якої тканини.

Гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи його водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами. Під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг і просік та не випускайте з виду своїх товарищів.

Будьте обережні біля охоплених вогнем високих дерев, адже вони можуть завалитися і травмувати вас. Також будьте особливо обережні у місцях торф’яних пожеж, адже там можуть створюватися глибокі вирви. Тому рухатися слід обережно, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів.

Після виходу із осередку пожежі повідомте пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Якщо необхідно надати першу допомога при опіках, то посадіть або покладіть постраждалого та обливайте місця опіків великою кількістю води протягом щонайменш 15 хвилин. Зніміть із уражених місць каблучки, годинники, паски, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати. Знімати предмети одягу, які згоріли або ще тліють, можна лише в тому випадку, якщо вони не прилипли до уражених місць. Шкіру навколо опіків потрібно обробити розчином марганцівки або спиртом. Всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу. Підійдуть простирадла, наволочки або чисті серветки. І обов'язково викличте швидку допомогу за телефоном 103.

Нагадаємо, що киянам доведеться заплатити кругленьку суму за "незаконний" шашлик на пікніку.