Кіно незламності: у Києві відбудеться фестиваль "Тиждень ізраїльського кіно"

У київському кінотеатрі "Жовтень" з 16 до 19 лютого триватиме фестиваль "Тиждень ізраїльського кіно". Подія відбудеться під гаслом "Кіно незламності". 

На фестивалі покажуть чотири знакові ізраїльські фільми, визнані на батьківщині: у добірку ввійшли номінанти та лауреати Премії Ізраїльської кіноакадемії, а також фільми-учасники найбільшого у країні Хайфського кінофестивалю.

Програма

"Образ перемоги"

Подію відкриє епічна воєнна драма "Образ перемоги", заснована на реальних подіях часів Війни за Незалежність Ізраїлю.

Сюжет картини розгортається довкола рейду озброєних формувань Єгипту на єврейську комуну Ніцанім. У 2021 році стрічку відзначили Преміями Ізраїльської кіноакадемії за Найкращі операторську роботу та грим. "Образ перемоги" став найдорожчим ізраїльським фільмом за всю історію.

Кадр з фільму "Образ перемоги"

"Доброго ранку, сину"

Зворушлива драма "Доброго ранку, сину" майстерно відображає, з якими випробуваннями стикаються родини військових в Ізраїлі та в усьому світі. У центрі сюжету — тяжко поранений солдат, а також його родина, друзі та лікарі, які борються за життя юнака.

Картина з національної конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю у Хайфі 2018 року.

Кадр з фільму "Доброго ранку, сину"

"Паризький бутік"

Є в добірці й комедія — копродукція Ізраїлю та Франції "Паризький бутік". Стрічка розповідає про пригоди та раптову дружбу в Єрусалимі двох жінок — юристки у відрядженні та водійки таксі, яка зустріла її в аеропорту. У 2020 році фільм отримав шість номінацій на Премію Ізраїльської кіноакадемії.

Кадр з фільму "Паризький бутік"

"Аж осьде ми!"

"Аж осьде ми!" — драма спільного виробництва Ізраїлю та Італії. Це картина про чоловіка, який присвятив своє життя вихованню сина з аутизмом. Коли хлопець стає дорослим, він мусить перебратися до спеціалізованого закладу, але неготовий до розлуки батько організовує втечу.

У 2020 році стрічку відібрали до офіційної програми Каннського фестивалю, а на батьківщині вона здобула Премії Ізраїльської кіноакадемії за найкращі режисуру, сценарій, роботу акторів першого й другого планів.

Кадр з фільму "Аж осьде ми!" Усі покази відбуватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Квитки незабаром з’являться на сайті кінотеатру.

Нагадаємо, короткометражний український фільм під назвою It’s a Date (Це побачення) увійшов до конкурсної програми щорічного кінофестивалю Berlinale. 

Шон Пенн покаже свій фільм про Україну на Берлінале 2023