«Київтеплоенерго» модернізує столичні теплові мережі, прокладені 50-60 років тому

Після повернення київського теплового господарства у власність міста, комунальники ремонтують і міняють зношені мережі, прокладені 50-60 років тому. Про це в інтерв’ю «Сегодня» розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.

«У цьому році ми зіткнулися з серйозними проблемами ще на етапі підготовки до опалювального сезону. У 2018 році міська влада прийняла рішення повернути весь теплоенергетичний комплекс, який 17 років перебував в управлінні приватної компанії, під контроль міста. Це дві великі ТЕЦ, 2,7 тис. км теплових мереж, єдиний в Україні робочий сміттєспалювальний завод "Енергія". У Києві близько трьох тисяч кілометрів теплових мереж, і майже 80% з них потребують заміни. Є теплові мережі, яким вже по 50-60 років», — заявив Пантелеєв.

Він також зазначив, що все літо частина Києва залишалася без гарячого водопостачання через суперечку з компанією НАК «Нафтогаз України». Нагадаємо, «Нафтогаз» не поставляв газ на київську ТЕЦ-6 і котельні, вимагаючи погасити заборгованість, що накопичилася, але сторони пішли на компроміс і підписали мирову угоду.

«Не дивлячись на відсутність газу, "Київтеплоенерго" повністю провело гідравлічні випробування і всі необхідні регламентні роботи, в тому числі на ТЕЦ. Фактично, подачу теплоносія в мережу ми почали з 12 жовтня. За час відсутності гарячої води рівень аварійності мереж виріс в рази через корозію. Це й стало причиною досить складного старту опалювального сезону», — пояснив заступник голови КМДА.

За його словами, зараз без опалення в Києві залишаються 24 будинки з понад 11 тисяч.

«Але кожен день ситуація змінюється, ми щодня моніторимо події, що відбуваються, та оперативно усуваємо пошкодження. Втім, часто буває, що, усунувши одне пошкодження, отримуємо нове — і приступаємо до чергової ліквідації. Тому там, де є можливість, ми замінюємо мережі цільними ділянками по 30, 50 метрів між теплокамерами. В цілому за півроку "Київтеплоенерго" вже замінило близько 30 км найбільш аварійних мереж», — підкреслив Петро Пантелеєв.

Він заявив, що подальша модернізація тепломережі — одне з ключових завдань, що стоять перед адміністрацією Києва.

«Систему теплопостачання не можна відключити та поставити на капремонт. Ми повинні забезпечити паралельно виконання оперативних завдань, таких як підготовка до опалювального сезону і його стабільне проходження, а також приступити до процесу комплексної заміни мереж. Уже після завершення опалювального сезону ми приступимо до масштабної заміни найбільш зношених комунікацій», — розповів заступник голови столичної адміністрації.

За його інформацією, зараз в Києві в цілодобовому режимі працюють 44 аварійні бригади. Крім аварійних авто до роботи залучені екскаватори, крани-маніпулятори та інша техніка.

«У цьому році "Київтеплоенерго" оновило парк техніки. Підприємство придбало 24 спецаварійні автомобілі на загальну суму майже 90 млн грн. Зокрема, було придбано 12 екскаваторів JCB з навісним обладнанням, 2 крани-маніпулятори, 2 аварійних автомобілі й 11 спецаварійок на базі Ford. Ця техніка швидка і спритна, істотно краще та оперативніше працює. Всього парк "Київтеплоенерго" налічує понад 400 одиниць техніки», — сказав Петро Пантелеєв.