Київському інституту потрібні старі комп’ютери
Фото: мужчина с клавиатурой от компьютера (Webplaneta.de)

Інституту мовознавства ім. Потебні НАН України потрібна дорога. Про це  написав Ярослав Ажнюк на своїй сторінці в Facebook.

"Як дехто з вас знає, мої батьки – науковці і працюють в Інституті мовознавства ім. Потебні НАН України. Щоб вивести інститут на рівень провідних світових установ знадобиться креативний підхід. Одна з перших речей, які впали в око – більшість техніки в інституті – древні комп’ютери, на яких навіть Windows 7 не працює, а за час, доки відкривається Ворд, можна випити чаю", - написав Ярослав.

Зі слів Ажнюка, щоб виправити ситуацію потрібно всього 40 комп’ютерів, які в сучасній компанії вже би списали, а для науковців головне, щоб запускався Windows 7.

"Навіщо нам Інститут мовознавства? Наприклад, для того, щоб рішення в державній мовній політиці спиралася на роботу вчених і світовий досвід, а не на інстинкти політиків.

Ось назви кількох проектів, над якими працює інститут:

1. Онлайн бібліотека українських і зарубіжних публікацій з соціолінгвістики, мовної політики і мовного планування.

2. Онлайн хрестоматія в чотирьох частинах: "Мовне законодавство: Європа", "Мовне законодавство: Азія", "Мовне законодавство: Америка", "Мовне законодавство: Африка".

3. Монографічне дослідження "Європейські засади мовної політики і українська перспектива" (вийде книжкою). Якщо у вас чи у вашої компанії є старий стаціонарний PC або ноутбук, на якому працює Windows 7 - напишіть Les Beley у ФБ або на пошту - to.mamay@gmail.com і домовтеся про передачу техніки Інститутові Мовознавства. Щоб почати цю акцію, я купив один ноутбук за власні гроші і купуватиму по ноутбуку за кожні 10 комп’ютерів, які вдасться зібрати спільнотою.

Що ви отримаєте? Ви позбудетеся непотрібного заліза і зробите свій внесок у модернізацію української науки. Інститут мовознавства розмістить імена усіх добродіїв на своєму сайті. Невеликим зусиллям, ви власним прикладом покажете, як любити Україну не лише до глибини власної душі, а й до глибини власної кишені", - додав Ярослав Ажнюк.

Нагадаємо, у центрі Києва відбувся "Антіпогромний концерт".