В Києві білоруси вимагають від Лукашенка звільнити бійця АТО (фото, відео)
Фото: на вулиці Банковій проходить акція білоруської діаспори до приїзду Лукашенка (скріншот)

В день приїзду до Києва президента Білорусі Олександра Лукашенка білоруська діаспора і столичні активісти вийшли на акцію під стінами Адміністрації президента. Про це повідомляють учасники акції на своїх сторінках в Facebook.

За словами активістів, акція на вулиці Банковій присвячена річниці викрадення з території України білоруського бійця АТО Тараса Аватарова. Наразі Аватарів відбуває покарання в білоруській колонії суворого режиму за участь в антитерористичній операції на боці України.

У той же час народний депутат України Мустафа Найєм написав гнівний пост на своїй сторінці у Facebook. Найєм вважає, що організовувати візит Лукашенка в річницю вбивства Павла Шеремета — журналіста, якого білоруський режим посадив у СІЗО і який згодом був змушений емігрувати в Україну — як мінімум абсурдно.

"Абсурд часів Петра Порошенка — це коли в річницю вбивства Павла Шеремета організовується офіційний візит президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Того самого Лукашенка, який знищив у своїй країні свободу слова, при якому зникли і були посаджені сотні журналістів, а інші, як Шеремет, змушені були емігрувати. Саме того Лукашенка, при якому Павло був відправлений в СІЗО, а його друга і оператора Дмитра Завадського було по-звірячому вбито.

І насправді, не важливо, в чиїй нездоровій голові народилася ідея цього візиту саме в цю дату. Упевнений навіть, що це не спеціально, там просто забули про цю річницю і навіть не зіставили в голові, як виглядатимуть поряд сюжети і кадри усміхнених Порошенка і Лукашенка і чорні портрети Павла Шеремета з питанням "Хто вбив Пашу?".

Але ця "забудькуватість" куди більш красномовна, ніж всі запевнення про особистий контроль, ігнор колони журналістів і гучні слова про "справу честі". Нещирість — вона в дрібницях", — написав Найєм.

Раніше повідомлялося, що Петро Порошенко і Олександр Лукашенко обговорять питання економічного співробітництва між Україною і Білоруссю, а також питання врегулювання військового конфлікту на Донбасі.