Київрада визначилась із долею Поштової площі

В четвер, 11 жовтня, депутати Київради прийняли за основу проект рішення, який передбачає припинення інвестиційного договору з забудовником торговельного центру на Поштовій площі. Про це повідомила прес-служба «Київської команди».

Згідно з проектом, протягом 7 днів з моменту прийняття рішення КМДА має запропонувати інвестору ТОВ «Хенсфорд-Україна» припинити або змінити договір.

Якщо інвестор відмовиться добровільно припинити договір, то КМДА має проаналізувати, чи належно виконувалися вимоги договору і, за наявності порушень, скористатися правом розірвати договір в односторонньому порядку.

Якщо сторони не дійдуть згоди і порушення не будуть знайдені, КМДА має ініціювати розірвання договору через суд у зв’язку зі зміною обставин — виявлення археологічних знахідок, що мають визначну історико-культурну цінність.

«Є суспільна згода, що на Поштовій площі має бути музей. Якщо ми його створимо — закладемо нові традиції. Традиції, в яких немає місця для зневаги до археологів, дослідників і свого минулого. Так, ми маємо поважати інвестора, але ми маємо поважати свою історію. Грань здається дуже тонкою, але вона дуже зрозуміла», — прокоментував подію голова «Київської команди» і один з авторів проекту рішення Сергій Гусовський.

Тепер в депутатів Київради є тиждень для того, щоб запропонувати свої правки до цього проекту рішення.

Відзначимо, що активістів та журналістів не пускали на засідання Київради, на якому вирішувалась доля Поштової площі. Під будівлею столичної мерії зібралась велика кількість правоохоронців, які не дозволяли  людям зайти всередину, попри наявність пропусків. Мер Києва Віталій Кличко вирішив поспілкуватися з активістами, проте розмова вийшла на підвищених тонах.

Нагадаємо, раніше Київрада прийняла рішення, що передбачає збереження і музеєфікацію артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі та створення на цьому місці музейного закладу.