Київрада прийняла бюджет столиці на 2019 рік: на що підуть гроші

Сьогодні, 13 грудня, на пленарному засіданні Київради депутати затвердили бюджет та програму соцекономрозвитку столиці на 2019 рік. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Найбільші суми спрямували на три галузі: освіту (17,9 млрд грн), охорону здоров’я (10,7 млрд грн) та соціальний захист (8,8 млрд грн). Загалом, видатки та доходи бюджету становлять 57,4 млд грн.

Видатки на транспортну інфраструктуру в 2019 році становитимуть близько 7 млрд грн. Фінансування житлово-комунального господарства — 5,5 млрд грн. На галузь культури передбачили 1,4 млрд гривень та 847 мільйонів — на фізичну культуру та спорт.

Відповідно до програми соціально-економічного розвитку на 2019 рік, серед основних пріоритетів столиці в наступному році буде зведення Подільського мостового переходу, будівництво метро на Виноградар, реконструкція Шулявського шляхопроводу. Загалом капітальні видатки на транспортну галузь становлять майже 4,5 млрд грн.

Також місто має намір реставрувати Київський фунікулер та трамвайну лінію на вулиці Алма-Атинській. Крім того будуть продовжувати ремонт столичних дорог та комунального транспорту. Ремонт рухомого складу обійдеться місту в 50 млн грн, а міських доріг — 714 млн грн. Майже стільки ж столиця вкладе у зовнішнє освітлення вулиць.

Модернізації зазнає й житлово-комунальна галузь. На капітальні ремонти будинків, теплових мереж, заміну ліфтів, асфальтування прибудинкових територій виділено 4,75 млрд грн. Планується будівництво «Доступного житла» та житлових будинків для учасників АТО, а також придбання квартир для черговиків.

Модернізація систем теплопостачання обійдеться місту в 550 мільйонів гривень. 484 мільйони направлять на будівництво та реконструкцію каналізаційних колекторів. На капремонти та заміну ліфтів міська рада спрямувала 370 млн грн, а на програму «70/30» — 130 млн.

Також в наступному році планують завершити реконструкцію школи № 42 у Дніпровському районі та 5 садочків в Голосіївському, Дарницькому, Оболонському та Подільському районах столиці. Загалом капітальні видатки на освітню галузь становлять 1,7 млрд грн.

Трохи менше — 1,57 млрд грн капвидатків передбачено на охорону здоров’я та соціальний захист. Ці кошти, в першу чергу, будуть спрямовані на будівництво та реконструкцію медичних закладів.

Раніше ми повідомляли про те, що стартувало онлайн-голосування за талісман Києва.