Київрада хоче збільшити штрафи за викидання сміття на вулиці

Київрада звернеться до Верховної Ради з пропозицією збільшити штрафи за забруднення населених пунктів та викидання сміття у неналежних місцях. Таке рішення підтримала комісія Київради з питань екологічної політики.

Як зазначають столичні депутати, неконтрольоване й переважно безкарне викидання сміття в не призначених для цього місцях стало серйозною проблемою. Органи місцевого самоврядування не можуть самостійно вирішити цю проблему через те, що зараз законні механізми притягнення до відповідальності порушників не є ефективним.

«Зокрема, в Кодексі України про адміністративні правопорушення відсутня окрема стаття, яка б передбачала відповідальність за викидання сміття. Розміри штрафів та механізм їх накладення, є недостатньо дієвими. Це необхідно вдосконалювати на законодавчому рівні», — зазначив ініціатор проекту рішення, депутат Київради Максим Борозенець.

Саме тому депутати й вирішили закликати парламент прискорити прийняття законопроекту «Про внесення змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів у неналежних місцях)». На думку столичних депутатів, цей документ дозволить посилити відповідальність порушників, які засмічують міста.

Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

А чи знаєте ви, скільки потрібно часу, щоб все, що ми викидаємо, назавжди зникло з лиця Землі? Пропонуємо перевірити себе і пройти наш тест.