КИЇВЕНЕРГО інвестувало 221 млн грн в якість та надійність електропостачання столиці

ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» завершило будівництво стратегічно важливого об’єкта як для столиці України, так і вітчизняної енергетики в цілому – комплектної розподільчої установки елегазової 330 кВ (КРУЕ). Найбільш важливим ефектом від встановлення цього інноваційного обладнання є підвищення надійності та якості електропостачання Києва за рахунок посилення зв’язку столичної системи електропостачання із об’єднаною енергосистемою України (ОЕС).

Актуальність цього проекту зумовлена зростанням споживанням електроенергії столиці. Починаючи з 2000-го року щороку воно збільшується на 4-5% через масове застосування електронних ґаджетів, побутової та промислової техніки. Щоб задовольнити попит на електроенергію та забезпечити приріст її споживання у столиці КИЇВЕНЕРГО за підтримки стратегічного інвестора, Компанії ДТЕК, впродовж 2014-2015 рр. реалізувало проект зі встановлення інноваційного високотехнологічного обладнання КРУЕ-330 кВ на столичній ТЕЦ-5. На сьогодні це найбільш сучасне технологічне рішення в українській енергетиці.

Першим етапом проекту стало встановлення на ТЕЦ-5 нового автотрансформатора потужністю 200 МВА, за допомогою якого електроенергія передається з ОЕС України до розподільчого пристрою 110 кВ столичної електромережі. Навесні 2014 року цей автотрансформатор (АТ-3) був під`єднаний до енергоживлення. Протягом минулого року також було збудовано приміщення, де зараз розташоване обладнання розподільчої установки та інше електротехнічне обладнання, перепідключені лінії електропередачі, здійснено монтаж 9-ти компактних елегазових модулів КРУЕ-330 кВ. Після цього на установці було завершено монтаж елегазових шинопроводів і з’єднано їх із системами КРУЕ-330.

У якості виробника та постачальника високовольтного обладнання для КИЇВЕНЕРГО виступила швейцарська компанія АBB – однин із лідерів міжнародного ринку цього напрямку. Термін експлуатації обладнання перевищує 30 років. Загальний обсяг інвестицій у проект з будівництва КРУЕ-330 кВ на столичній ТЕЦ-5 склав близько 221 млн грн. 

«Інноваційний проект КРУЕ-330 є знаковим технічним рішенням для всієї вітчизняної енергетики, яка потребує переходу на якісно новий рівень. І досвід столиці у цьому контексті дуже важливий. Зважаючи на темпи зростання попиту на електроенергію, система електропостачання потребує нових потужностей. Забезпечивши більш тісний зв'язок столичної ТЕЦ-5 з об'єднаною енергосистемою країни, ми посилили можливість видачі потужності ТЭЦ-5 і отримання електроенергії з ОЕС України. Цей проект – інвестиція в майбутнє, робота на перспективу, адже ми забезпечили потреби не лише нинішніх споживачів столиці, а й нових. Для киян модернізація високовольтного обладнання ТЕЦ-5 за рахунок найсучаснішого обладнання є ще одним підтвердженням прагнення КИЇВЕНЕРГО забезпечити стабільність та якість послуг з електропостачання», – підкреслив генеральний директор ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Олександр Фоменко.