Банк Києва
Фото: freepik.com

Столична влада планує створити муніципальний банк Києва, який має стати універсальним фінансовим інструментом столиці. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Нову фінансову установу планують створити на основі неплатоспроможного банку АТ "Банк Січ". Для цього столиця подасть заявку на участь у відкритому конкурсі на виведення цього банку з ринку.

"Муніципальний банк – це найкращий та надійний інструмент для проєктного фінансування та роботи з міжнародними фінансовими організаціями, іноземними інвесторами-партнерами. Для фінансування робіт з відновлення інфраструктури міста і економіки загалом», — каже Поворозник.

Муніципальний банк має оптимізувати фінанси Києва і зекономити гроші його мешканцям.

Поворозник додав, що зараз на ринку виникла унікальна ситуація, коли вже наявний банк можна придбати за менші кошти, ніж сума, потрібна для створення нового банку. І в такому разі не доведеться чекати півтора-два роки. Для столиці ж придбання та утримання муніципального банку коштуватиме на рік менше, ніж місто зараз витрачає на комісії за обслуговування в інших банках.

У Польщі скасовують обмін гривні на злоті за курсом Нацбанку