Київські архітектори запропонували проект реконструкції Зеленого театру (фото)

Столичні архітектори представили проект реконструкції легендарного Зеленого театру на Парковій дорозі. Про це повідомляє «Сегодня».

Архітектори-ентузіасти з бюро PAINTIT пропонують відновити сам театр, облаштувати в казематах галерею сучасного мистецтва, кафе і ресторан, а також побудувати дах у вигляді величезного магніту. Також архітектори пропонують відновити ступені на підході до театру і забезпечити територію сучасною системою вуличного освітлення.

«Зелений театр повинен стати місцем, яке притягує до себе городян, як магніт, тому і з’явилася ідея створення такої незвичайної конструкції у вигляді магніту. Зелений театр повинен стати новим багатофункціональним культурним простором Києва. Крім галереї, ми пропонуємо відкрити в приміщенні кафе і ресторан, щоб це було вигідно потенційним інвесторам. Сам Зелений театр, його сцена і місця для глядачів будуть реконструйовані», — зазначають автори проекту.

Архітектори поки не показали свій проект столичним чиновникам. Однак вони готові співпрацювати з міською владою, якщо їх зацікавить цей проект. Орієнтовна вартість реконструкції поки невідома.

У той же час столичні чиновники вважають, що пропозиція архітекторів потрібно проаналізувати та обговорити з громадськістю.

«Перш за все це повинна бути не реконструкція, а реставрація будівлі Зеленого театру, оскільки він є частиною Київської фортеці. Ми прекрасно розуміємо, що об’єкт не може перебувати в такому жахливому стані, як зараз. Ми працюємо над концепцією розвитку цього міського простору», — зазначив радник мера столиці Дмитро Білоцерківець.

Також він підкреслив, що чиновникам необхідно знати, у скільки саме обійдеться реставрація Зеленого театру, щоб зрозуміти, проводити реконструкцію коштом міського бюджету або шукати приватного інвестора.

Нещодавно ми розповідали, що в Куренівському парку розширять креативний простір.