Киянин відправив поштою до Гонконгу 24 кг паперових гривень

Киянин намагався незаконно переслати поштою до Гонконгу посилку, в якій знаходилися 24 кг гривень дрібними банкнотами. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Згідно з документами, в посилці повинні були знаходитись поліграфічні друковані вироби вагою понад 24 кг. Під час митного огляду з'ясувалося, що ці «поліграфічні вироби» є банкнотами номіналом 1 гривня. Всього в посилці було 36 тисяч купюр в банківських пачках по 100 одиниць.

Відзначимо, що Всесвітньою поштовою конвенцією заборонене пересилання в міжнародних поштових відправленнях грошей без оголошеної цінності. Українське законодавство також дозволяє відправляти готівку за межі країни тільки з оголошеною цінністю. Сума при цьому не повинна перевищувати 300 євро в еквіваленті.

Для киянина, який намагався переслати гроші за кордон під виглядом друкованої продукції, справа закінчилася складанням протоколу і конфіскацією всіх купюр. Матеріали справи будуть направлені до суду.

Нагадаємо, що в Україні почали карбувати монети по 1 і 2 гривні. Вони повинні будуть з часом замінити паперові банкноти, які швидко стають старими і приходять в непридатність.