В столиці покажуть фільм про знищення архітектурної спадщини України

У середу, 28 лютого, в Києві відбудеться показ фільму-дослідження «Зберегти не можна зруйнувати», який піднімає проблему зникнення архітектурних пам’яток як в Києві, так і по всій Україні.

Ініціатори проекту «Ctrl+S. Закон на захисті культурної спадщини» хочуть запропонувати уряду зміни до законодавства, які мінімізують корупцію в сфері збереження пам’яток архітектури та історії.

Зйомки фільму велися в дев’яти містах нашої країни. Знімальна група записала інтерв’ю з експертами в галузі архітектури, активістами, архітекторами, реставраторами і чиновниками в Києві, Харкові, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Львові та Ужгороді.

У столиці зйомки проходили у вересні. До кадру потрапили понад десяти відомих архітектурних пам’ятників, серед яких Андріївський узвіз, Гостинний двір, Замок барона Штейнгеля та Будинок зі зміями.

«Створений фільм — важлива подія, оскільки ситуація в цій сфері невтішна і потребує розголосу з метою пропаганди вічних цінностей, до яких, безумовно, належить надбання кожної нації», — каже представниця громадської організації #SAVEANDRIYVSKIYUZVIZ Ольга Рутковська.

За задумом організаторів проекту, фільм «Зберегти не можна зруйнувати» стане приводом для широкої дискусії про причини та способи вирішення загальної для всіх міст проблеми — втрати історичних будівель, а іноді й цілих районів.

Показ картини та обговорення з авторами відбудеться в середу, 28 лютого:

12:00 — Київський університет будівництва та архітектури, актовий зал Архітектурного факультету, вулиця Преображенська, 2.

17:00 — Товариство охорони пам’яток історії та культури України, громадська лабораторія «Час надбання», вулиця Лаврська, 9.

Сторінка події у Facebook.

Нагадаємо, що у вихідні в Києві пройде гастрономічний маркет «Гріх не їсти» від «Всі. Свої».