Кидай курити: в Україні подорожчають сигарети
Фото: в Україні подорожчають сигарети (Oilon.kg)

Уряд України має намір всерйоз боротися за здоров'я громадян: чиновники хочуть підняти ціни на сигарети і ввести кримінальні терміни за їх контрабанду. Про це повідомляє "Сегодня".

Програма розрахована до 2021 року. Відповідно до неї, за контрабанду та незаконне виробництво сигарет буде введена кримінальна відповідальність. Також будуть розроблені процедури конфіскації та знищення обладнання, яке використовується для незаконного виробництва. Одна з головних цілей програми — скоротити число курців в країні за допомогою підняття цін на сигарети. Однак які терміни будуть загрожувати контрабандистам і наскільки подорожчає тютюнова продукція, не уточнюється.

"У 2010 році Україна відразу в шість разів підвищила акцизи, і кількість курців пішла на спад. У нас ціни до європейських можуть дорости протягом 10 років. Наприклад, в Латвії були дешеві сигарети ще кілька років тому, а зараз по 3-5 євро (до 150 гривень). А в Новій Зеландії вже хочуть зробити пачки по 40 доларів, так добре це відбиває у народу бажання курити", — розповів завсектором з контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень Костянтин Красовський.

Раніше повідомлялося, що столичні таксисти підвищили ціни на свої послуги.