Керівниця ДБР Венедіктова виступила за скасування амністії для учасників Євромайдану

Виконуюча обов’язки директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова виступила за скасування Закону щодо недопущення переслідування учасників Революції Гідності. Про це вона заявила в інтерв’ю lb.ua

За словами Венедіктової, існує протиріччя між Законом «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які відбувалися під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 21 лютого 2014 року і Кримінально-процесуальним кодексом України. 

«З точки зору справедливості, ми мусимо пам’ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ... Цей закон перешкоджає об’єктивно нам розслідувати вбивства правоохоронців... Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон треба скасувати», — зазначила Венедіктова. 

Нагадаємо, 21 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про недопущення переслідування учасників акцій протестів, що передбачає позбавлення як кримінальної, так і адміністративної відповідальності всіх осіб, які були затримані під час протестів.