Хорватія приєдналася до Шенгенської угоди та єврозони
Фото: unsplash.com

У перший день 2023 року Хорватія стала двадцятим членом єврозони та офіційно приєдналася до Шенгенської угоди.

Це означає, що відтепер офіційною валютою у країні стане євро — воно поступово витіснить хорватську куну, яка має вийти з обігу до 31 липня цього року. Поступовий перехід на Євро Хорватія розпочала ще у вересні 2022 року.

За словами президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Хорватія стала частиною "спільноти з 347 мільйонів європейців, які використовують євро у своєму повсякденному житті". Вона назвала приєднання країни до єврозони "моментом гордості для ЄС, Хорватії та її громадян".

Також Хорватія стала першою країною за останні 11 років, яка приєдналася до Шенгенської зони, та 27-м її членом.Це сталося через 10 років після вступу країни у Євросоюз. Відтепер громадяни Хорватії та інших країн Шенгену зможуть вільно перетинати кордон країни без будь-яких обмежень.

Для України це означає, що відтепер для наших громадян у Хорватії також діють умови безвізового режиму. Зокрема, до громадян України, які в'їжджатимуть в Хорватію сухопутним шляхом, більше не діятимуть прикордонний і митний контроль. А в аеропортах країни цей контроль для українців буде скасовано з 26 лютого.

Україна отримає 240 шкільних автобусів від Євросоюзу