З 26 жовтня по 1 листопада у столичному кінотеатрі «Жовтень» проходитиме другий міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики», на якому цього року будуть представлені фільми-хіти Каннського фестивалю та класика українського кіно. 

Ми детально вивчили програму та розповідаємо, що саме варто подивитися під час цього фестивалю.

«Щасливий Лазар», режисер — Аліче Рорвахер

Італійська драма «Щасливий Лазар», яка розповідає про дружбу простодушного сільського дурника Лазаря і розпещеного аристократа Танкреді, стане відкриттям фестивалю. Цей вільм було відзначено премією за найкращий сценарій Каннського кінофестивалю.

 

«Будинок, який побудував Джек», режисер — Ларс фот Трієр

У рамках «Київського тижня критики» відбудеться українська прем'єрацієї скандальної стрічки Ларса фон Трієра, у якій знялися Метт Діллон та Ума Турман. Фільм про серійного вбивцю був вперше показаний у позаконкурсній програмі Каннського кінофестивалю і шокував публіку рівнем відвертості насильства.

 

«На межі світів», режисер — Алі Аббасі

Ця фентезі-мелодрама була визнана найкращим фільмом секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Стрічка розповідає про долю тролів у сучасному світі: головна героїня працює прикордонницею і володіє дивовижним даром визначати людей, які щось приховують. Несподівано вона зустрічає незнайомця, чиї розум і почуття для неї закриті.

 

«Діамантіно», режисери — Габріель Абрантес і Даніель Шмідт

Сатирична стрічка «Діамантіно» розповість про шалену одіссею суперзірки футболу Діамантино (зовні підозріло схожого на Кріштіану Роналду) сучасним світом. Фільм став переможцем програми «Тиждень критики» Каннського кінофестивалю.

 

Також під час фестивалю можна буде переглянути ретроспективу класики українського кіно, до якої увійшли стрічки Олександра Довженка «Арсенал», Кіри Муратової «Астенічний синдром», Леоніда Осики «Камміний хрест», Володимира Денисенка «Совість» і В'ячеслава Криштофовича «Приятель небіжчика».

Доступ на фестивальні покази можливий за абонементами (глядачам пропонується повний і денний абонементи – останній передбачає доступ на покази і дискусійні зустрічі до 17:00 включно) і за квитками, які можна придбати у касах і на сайті кінотеатру «Жовтень». Детальна інформація – на сайті фестивалю.

Нещодавно ми також писали, що у Києві протестували проти закриття кінотеатрів «Кінопанорама» та «Україна».