Гусовський закликав демократичні сили об’єднатись та відстояти вибори до райрад

«Закликаю всі демократичні сили до об'єднання юридичних зусиль сил для вироблення єдиної стратегії захисту інтересів київської громади. Треба показати всій Україні, що столиця має місцеве самоврядування та відстоює реальну децентралізацію», - про це написав голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський на своїй сторінці у мережі фейсбук.

«Вчора, 27 січня 2016 р., суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Огурцов О.П. оголосив ухвалу, якою фактично призупинив початок виборчого процесу. Такою ухвалою суд задовольнив відповідне клопотання про забезпечення позову», - пише Гусовський.

Депутат також надав юридичну довідку з цього питання:
Позивачем є Громадське об'єднання «ГК «Наждак». Також із аналогічними позовами долучилися народні депутати України Сергій Рудик та Євген Рибчинський. В рамках забезпечення позову, що стосувався протиправності та скасування вищезазначеної Постанови ЦВК, ГК «Наждак» висунуло вимогу про призупинення дії цієї Постанови ЦВК. 

Суд оголосив результативну частину ухвали, якою фактично призупинив виборчий процес (що вже розпочався). Наприклад, останнім днем подачі кандидатур до складу районних територіальних виборчих комісій є 2 лютого 2016 року. Порушено головний принцип виборчого процесу – його безперервність».

Через відсутність одного з позивачів (Є. Рибчинського) суд не закрив попереднє провадження і зробив перерву до 09 лютого 2016 року. Ухвала набула «законної» сили з моменту оголошення, хоча і підлягає оскарженню.

Хронологія подій була наступна:

  • 23 липня 2015 року Київська міська рада прийняла рішення «Про управління районами міста Києва». Цим рішенням Київрада утворила районні в місті Києві ради та призначила вибори до них на 27 березня 2016 року
  • 8 серпня 2015 р. набрав чинності Закон України «Про місцеві вибори». Відповідно до вимог Закону, перші місцеві вибори призначає ЦВК, а не Київрада
  • 1 вересня 2015 р. в газеті «Хрещатик» було опубліковано вищезгадане рішення Київради
  • Відповідно до ч. 5 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення
  • 25 грудня 2015 року ЦВК прийняла рішення «Про початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві».

Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що вибори були призначені неналежним суб’єктом, хоча оскаржує не їх призначення, а рішення про початок виборчого процесу.

«Таким чином, вибори 27 березня 2016 року є фактично призначеними і ніхто їх призначення на даний момент не оскаржив», - резюмував Гусовський.