Готель на Андріївському: Київрада розірвала договір оренди зі скандальним забудовником

Депутати Київради підтримали розірвання договору оренди земельної ділянки на Андріївському узвозі, 14-16 з приватним підприємством «Маркон», яке зводить дев’ятиповерховий готель на історичній вулиці. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Приводом для розірвання договору стало те, що орендатор грубо порушив норми терміну робіт. Зокрема ПП «Маркон» мало завершити будівництво об’єкта протягом трьох років після оформлення договору оренди землі, який був укладений ще у 2006 році. Окрім того, забудовник недоплатив місту 974,6 тис. грн.

Також фірма порушила вимоги регулювання забудови історичної частини міста. Адже при максимально допустимій висотності споруд в історичному центрі міста у 12 метрів забудовник планував зведення готелю висотою близько 30 метрів.

«Забудовник не чув ні громадськість, ні владу міста щодо того, як має виглядати забудова в історичному центрі столиці. Ми неодноразово зустрічалися з активістами, представником "Маркону", профільними службами КМДА. Два тижні тому на такій зустрічі я звернувся з вимогою до забудовника зупинити всі роботи зі зведення скандальної будівлі до повного узгодження змін проекту із Містобудівною радою та громадськістю. Я наголосив забудовнику: без висновків фахівців, що проект відповідає всім необхідним нормам та естетичному вигляду старовинного Подолу, без компромісу з громадськістю — будівництва там не буде», — заявив мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, замість того, щоб підготувати всі документи, які б засвідчували законність будівництва та привести проект у відповідність до вимог регулювання забудови в історичній частині міста, забудовник просто продовжив роботи на об’єкті.

«Ще влітку Київрада прийняла рішення, відповідно до якого забудовник мав протягом місяця обмежити висотні параметри готелю. Але цього зроблено не було. Приватна фірма "Маркон" проігнорувала рішення Київради, ігнорує вимоги громадськості та наше культурне надбання. Тому ми розірвали договір оренди. Отож, після інформування забудовника про наше рішення, він має протягом 30-ти днів звільнити земельну ділянку і привести її у стан, придатний для подальшого використання», — наголосив голова постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Олександр Міщенко.

Нагадаємо, що раніше Окружний адміністративний суд скасував рішення Департаменту благоустрою КМДА про заборону будівництва готелю на Андріївському узвозі