Голова МЗС Польші назвали п'ять кроків для перемоги над росією: ось вони
Фото: reuters.com

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау у своїй статті «росія оголосила війну Заходу. Як перемогти» для сайту Politico назвав п'ять кроків для перемоги над росією.

За його словами, якщо росія переможе у війні проти України, застосування сили поступово стане новим стандартом у міжнародній політиці. Бажання перемалювати карти та розширяти територіальні володіння вже зараз стає все більш поширеним по всьому світу. Тому важливо зупинити росію в Україні та зробити її агресію стратегічним провалом.

Для припинення збройної агресії рф проти України Рау пропонує здійснити такі п'ять кроків: 

  • Україна має отримати всю необхідну зброю, щоб дати відсіч російському агресору. Від України путін вимагає повної капітуляції, і навіть якщо зараз він не зможе цього досягти, то просто так поступиться. Він продовжить сіяти смерть і руйнування, щоб послабити українців. Єдиний спосіб, яким міжнародне співтовариство може вплинути на його розрахунки, — це озброїти Україну "до зубів", зробивши його цілі недосяжними.
  • Союзники Сполучених Штатів у всьому світі повинні збільшити свої витрати на оборону. США повинні розпочати швидке переозброєння своїх союзників і партнерів, включаючи Україну, і стимулювати їх за допомогою нової програми ленд-лізу, подібної до тієї, яка діяла під час Другої світової війни.
  • НАТО має негайно посилити свою військову присутність на східному кордоні в Європі. Цей крок має не тільки зміцнити довіру до можливостей Альянсу в стримуванні агресії, але і стати відповіддю росії на ігнорування нею власних зобов’язань щодо підтримки миру в Європі.
  • Санкції не мають бути скасовані до тих пір, поки росія не відійде за міжнародно визнані кордони України, не повернеться до положень Будапештського меморандуму та не виплатить воєнні репарації.
  • Ціна цієї війни має бути руйнівною для росії не лише з фінансової точки зору. Міжнародне співтовариство також має покласти відповідальність на тих, хто спричинив цю війну, та на її військових злочинців. Не можна допустити, щоб винуватці військових звірств в Україні залишилися безкарними.

За словами Рау, міжнародне співтовариство має підготувати план відбудови України. У конфіскованих активах російських олігархів, які підтримували та фінансували агресивну політику путіна, є мільярди доларів. Також мільйонам невинних українських біженців необхідно запропонувати перспективу кращого майбутнього в рідній  країні. Для цього потрібно інтегрувати Україну в Європу.

"Якщо ми допустимо повернення загарбницьких воєн у зовнішньополітичні інструменти держав, то міждержавні конфлікти знову стануть нормою, а заснований на правилах міжнародний порядок буде втрачено разом із його інститутами. Це була б втрата, яка б виходила далеко за межі України чи Європи; це вплине на весь світ", - відзначив Збігнєв Рау.

Спротив російській окупації, день 31