Голландські фахівці встановили прогони Шулявського моста (відео)

У середу, 4 грудня, голландські фахівці встановили два готових прогони майбутнього Шулявського моста в проєктне положення, з’єднавши їх з прольотом над проспектом Перемоги. Про це повідомляє кореспондент Наш Київ.UA.

За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, спочатку бюджет будівництва Шулявського моста становив 800 млн грн, проте зараз він збільшився до 1,5 млрд грн. Ця сума включає не тільки будівництво моста, але також знесення п’ятого цеху заводу «Більшовик» і облаштування виїздів і заїздів на шляхопровід. Як розповів Поворозник, ціна будівництва зросла через вартість будівельних матеріалів і вартості самих робіт.

Також він додав, що техніка, за допомогою якої голландські фахівці переміщують прогони вагою в 540 тонн, є унікальною. Протягом двох днів прогони мають зварити з прольотом над проспектом Перемоги. Таким чином будуть з’єднані дві вулиці — Гетьмана і Довженко.

З 8 грудня на будівництві Шулявського моста будуть проводити роботи з гідроізоляції та наносити перше (чорнове) дорожнє покриття.

«На сьогодні, якщо ми говоримо про проїжджу частину, то роботи завершені на 90%. Якщо ми говоримо про облаштування з’їздів і знесення цеху, то все готово на 80%. Буде дуже добре, якщо відкриття мосту відбудеться 31 грудня. Насправді ми повинні поспішати, але поспішати таким чином, щоб це не впливало на якість роботи. На сьогодні ми дотримуємось графіка виконання робіт», — розповів Поворозник.

Однак, за його словами, при будівництві сталася заминка через необхідність провести роботи, які раніше не були передбачені. Так, будівельникам довелося переносити каналізаційні труби та знижувати рівень води, бо одна частина мосту стояла на мулистому ґрунті.

Ранее мэр Киева Виталий Кличко отчитался о результатах работы в 2019 году.