Під аертопортом «Київ» збираються побудувати великий житловий комплекс

Прокуратура Київської області хоче заборонити будівництво житлового комплексу на приаеродромній території міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни). Про це повідомляє прес-служба відомства.

Справа в тому, що Софіївсько-Борщагівська сільська рада затвердила містобудівні документи, які дозволяють будівництво на території 48 га поблизу аеропорту «Київ» семи десятиповерхових будинків. 

У прокуратурі відзначають, що подібне будівництво є перешкодою на приаеродромній території. Крім того, в зоні майбутньої забудови в 1976 і 2007 роках відбулися дві авіакатастрофи, в яких загалом загинули 53 людини.

Згідно з міжнародним і національним законодавством, аеродроми є об’єктами підвищеної небезпеки. Навколо них встановлюють приаеродромні території, над якими літаки здійснюють маневри. Для таких територій існують суворі вимоги щодо розташування об’єктів та їхньої висотності, щоб забезпечити умови для безпечних зльоту та посадки літаків.

У зв’язку з виявленими порушеннями прокуратура подала вісім позовів до Київського окружного адміністративного суду з вимогою заборонити будівництво висотного житлового комплексу біля аеропорту «Київ».

Раніше повідомлялося, що в Оболонському районі виявили аварійні будинки, які потрібно знести або реконструювати.