Колажі Фанні Левевальє

Французька художниця Фанні Левевальє створює колажі про війну в Україні, поєднуючи класичні картини з реальними знімками українських фотографів.  

Левевальє бере за основу витвори мистецтва таких художників як Едуард Мане, Сальвадор Далі, Ян ван Ейк, Вінсент Ван Гог, Ежен Делакруа, Едвард Гоппер, Едвард Мунк, Бартоломе Мурільо та інших. Вона майстерно поєднує ці класичні твори з реальними фотографіями місць бойових дій, українських воїнів та наслідків російського вторгнення.

"Кожен колаж народжується з почуття чи слова, яке промайнуло в моїй голові під час перегляду фотографій війни в Україні. Починаючи з кінця лютого, французька преса транслювала багато фотографій російського вторгнення в Україну. Ці образи були зворушливими і страшними. Вони мене зворушили, я також була дуже розчарована і почувався безсилою перед цією трагедією, такою близькою до нас", — розповідала художниця "УП.Життя".

Вона каже що через ці роботи намагається висловити усю палітру своїх почуттів, розчарувань, співчуття та захоплення українською нацією, яка бореться. На кожен колаж Левевальє витрачає щонайменше чотири години: від дослідження до виконання. Більшість цих картин вона бачила наживо у музеях та переживала їхній сюжет. Схожі переживання у художниці викликають і фотографії з України.

"Коли я дивлюсь новини, я опиняюсь у подібному становищі перед цими фотографіями з України. Вони викликають емоції та почуття, але ми глядачі, безпорадні щодо ситуації, в якій живе український народ. Прогалина, іноді анахронізм, яку я створюю у своїх роботах, окреслює нашу позицію в Західній Європі щодо ситуації в Україні", — пояснює вона.

У серії також чимало робіт про кохання під час війни. Наприклад, про пару, яка вперше побачилася в кінці квітня після початку повномасштабного вторгнення.

Зараз в Instagram Фанні Левевальє зібрані 75 колажів про війну в України. Мисткиня зізнається, що їй важко вибрати серед них найулюбленіший.

"Якби мені довелося вибрати лише одну, це був би "Мандрівник над морем туману" Каспера Девіда Фрідріха. Колаж символізує самотність пораненої, але мужньої України, яка спостерігає за своїм знищенням, спиною до Європи. Ми, в Європі, також є свідками трагедії, але вони не бачать нас, тому що ми ніколи не допоможемо їм настільки, наскільки вони потребують підтримки…" — додає Левевальє.

Колажі Фанні Левевальє

У Борисполі з’явився мурал «Мрія»