Французький посол зіграє на віолончелі в центрі столиці

На відкритті п’ятнадцятого фестивалю «Французька весна в Україні», яке відбудеться 31 березня на Софійській площі, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон зіграє на віолончелі. Про це повідомляє «Укрінформ».

Французький посол виконає партію в панк-опері «Повітря».

«Панк-опера «Повітря» — це подарунок Франції Україні, але він має пов’язувати того, хто дарує, і того, хто його приймає. Цей зв’язок простежується у музиці: це французький твір, але в нього вплетені українські мелодії, зокрема мотиви «Щедрика. Моя участь у виставі — це частина подарунка, це символ зв’язку між нашими народами. І те, що посол Франції візьме участь у відкритті фестивалю не як дипломат, а як музикант, — це теж частина символіки», — розповіла Дюмон.

Як зізналася посол, в подібному музичному вуличному перформансі вона виступить вперше і, можливо, востаннє. Дати згоду на свою участь Дюмон спонукав його формат.

«Вуличне мистецтво є демократичним, це мистецтво для всіх, тому ми хотіли б бачити на виставі в суботу якомога більше киян. "Французька весна в Україні" дуже важлива для французів, сподіваюсь, для українців теж», — сказала посол.

Раніше повідомлялося, що через відкриття фестивалю «Французька весна в Україні» закриють рух транспорту на кількох центральних вулицях, а громадський транспорт тимчасово змінить свої маршрути.