ПЦУ и УПЦ (КП)  утвердили молитвы от коронавируса

В связи с карантинными мероприятиями по предупреждению эпидемии, Патриарх Киевский и всей Руси-Украины Филарет благословил во всех храмах УПЦ (КП) совершать усиленные и особые молитвы «за освобождение от опасной вирусной болезни». Об этом сообщила пресс-служба Киевской Патриархии УПЦ.

Как отмечают, Патриарх Филарет выдал распоряжение, в котором благословил произносить во время богослужений дополнительные просьбы об освобождении Украины и всего мира от эпидемии коронавируса и о прощении грехов.

Также Филарет утвердил текст молитвы за освобождение от эпидемии коронавируса:

«Господи Боже наш, Боже спасіння нашого, поглянь в милості і щедротах на смиренних рабів Твоїх. Не карай нас гнівом Твоїм. Ми згрішили перед Тобою, прогнівили Твоє милосердя і довготерпіння. Не карай Україну і весь світ епідемією коронавірусу. Відверни страшний гнів Твій від рабів Твоїх, припини згубне покарання; відведи страшний меч Твій, справедливо піднятий на нас; не засуджуй на смерть бідних і слабких рабів Твоїх. Не карай нас, Милосердний Господи, за наші провини вільні і невільні, за наше протистояння і нерозумність, за нашу непримиренність, гордість і нетерпеливість один до одного, за наше лукавство і лицемірну, неправдиву любов.

Господи, Ісусе Христе, Боже наш, Ти хоч і караєш, але і милуєш, як батько блудного сина. Дивлячись на наші вікові великі страждання, гоніння на Церкву, заслання і катування, а ще більше на велике терпіння нашого народу, бо ми і в стражданні, і в неволі не втрачали віру в Тебе, Єдиного Істинного Бога, — Ти змилувався над нами і дарував нам свободу і державу. Дякуємо Тобі за милосердя Твоє і, припадаючи, знову дякуємо за Твою безмежну любов. Ми хоч і грішимо перед Тобою, але ж і Тобі Єдиному служимо.

І нині, зглянься на нас, Чоловіколюбний Господи, і відверни від нас страшну епідемію коронавірусу, будь Милостивим, благає Тебе Церква Твоя, за яку Ти пролив Свою кров на хресті; прости нам провини вільні і невільні, щоб ми завжди прославляли Твоє всечесне ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа навіки віків. Амінь».

Также текст  специальной молитвы утвердили на заседании Священного Синода Православной Церкви Украины, сообщает пресс-служба ПЦУ.

«Молитвы в час губительной пошести (эпидемии)»

«Господи, Боже наш, багатий милосердям і милістю, що Своїм мудрим Провидінням керуєш нашим життям, вислухай нашу молитву, прийми покаяння за гріхи наші, припини пошесть згубну, яка спіткала нас, як Ти і раніше припиняв згубні пошесті серед людей. 

 Милосердний Спасителю, захисти здоров’я тих, хто на Тебе уповає. Лікарю душ і тіл наших, дай одужання тим, що хворіють, і підведи їх з ложа недуги та страждань. Благослови, Господи, укріпи і захисти Своєю благодаттю усіх тих, хто з благодійністю і жертовністю піклується про хворих вдома чи в лікарнях. Визволи людей в нашому місті (селі, монастирі), в нашій країні і по всьому світу від пошесті згубної, від хвороб і страждань та навчи нас цінувати життя і здоров’я як Твої дари. Дай нам, Боже, Твій мир і наповни наші серця непохитною вірою в Твій захист, надією на Твою підтримку і любов’ю до Тебе і наших ближніх. 

 Твоє бо є щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас і навіки віків. Амінь».

Как ранее сообщил в Facebook пресс-секретарь синода Православной церкви Украины архиепископ Евстратий Зоря, на время карантина службы в храмах ПЦУ будут прекращены или изменены так, чтобы в них принимало участие не более десяти человек. 

Напомним, сначала в ПЦУ не собирались отменять церковные службы из-за карантина.