Facebook-активіст, що публікував компромат на депутатів, виявився "ботом"

Політичний активіст Валентин Бєлінський, що на протязі декількох років публікував "викриваючі матеріали" проти деяких депутатів Верховної Ради і Київоблради, виявився фейком.

Фотографії, які він довгий час розміщував як свої, належать громадянину Російської Федерації, жителю міста Пінськ Максиму Прібушу. Виявили підробку завдяки програмі FindFace.

Фейковий Facebook-активіст тривалий час викладав різні документи та фотографії листувань, які, за його словами, належали українським політикам.

"Це поширена практика — брати чужі фотографії в соціальних мережах і створювати фейкові сторінки. Створювати їм нову історію: журналіст, активіст, правозахисник. Далі через такі сторінки вкидаються підробні документи. Звідти вони потрапляють у ЗМІ. Зараз можна сказати: В'ячеслав Соболєв, який постійно перебував під ударами фейкового активіста, не має жодного відношення до тих злочинів, які йому інкримінували з цієї підставної Facebook-сторінки", — написала політолог Ганна Бикова в своєму блозі на сайті "Кореспондент".

Максим Прібуш, за якого себе видавав активіст, спростував свою причетність до скандального Facebook-аккаунту та пообіцяв звернутися до служби підтримки Facebook, щоб ті заблокувати фейковий аккаунт.

Нагадаємо, останнім під інформаційну атаку фейкового активіста потрапив депутат Київоблради від БПП В'ячеслав Соболєв. Раніше він заявляв про постійні хакерські та інформаційні атаки. Його звинувачували у фінансуванні тероризму через мережу магазинів "Обжора", яку він продав в 2007 році. У 2015 році генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що В'ячеслав Соболєв не володіє "Обжорою".