Єдиний квиток в Києві: де купити, як поповнити та як користуватись

Від сьогодні, 1 листопада, в Києві в тестовому режимі починає працювати система єдиного електронного квитка, або ж просто Е-квиток

Єдина безконтактна пластикова картка для сплати проїзду спочатку буде працювати в автобусах, тролейбусах, трамваях та метро. А згодом — в маршрутках, міській електричці та фунікулері.

Вартість самої картки складатиме 40 грн. Придбати її можна буже у кондукторів в тролейбусах, трамваях та автобусах, в касах метрополітену та «Київпастрансу», спеціальних боксах та кіосках «Преса», «ТурІнфо» й «Т-Кіоск».

Після придбання картку треба буде зареєструвати в особистому кабінеті користувача. Після цього Е-квиток можна буде поповнювати та використовувати для проїзду в транспорті. Поповнити картку можна буде в касах метрополітену та «Київпастрансу», боксах самообслуговування (Ibox, EasyPay, PrivatBank, 2Click), кіосках — «Преса», «ТурІнфо» й «Т-Кіосках», а також на платіжних порталах Іpay, Portmone, EasyPay, «Приват24» і в мобільному додатку «Приват24».

Альтернативою багаторазовій картці будуть одноразові чеки з QR-кодом, єдині для всіх видів транспорту. Їх можна буде придбати у спеціальних боксах, а також в касах метрополітену та «Київпастрансу».

Щоб сплатити за проїзд, достатньо буде прикласти карту або QR-квиток до валідатора, який можна знайти біля дверей або в салоні громадського транспорту. Перевіряти сумлінність пасажирів будуть контролери зі спеціальними зчитувальними пристроями. В метро валідаторами обладнали частину турнікетів. 

Вартість разового проїзду в усіх видах комунального транспорту становитиме, як і зараз, 8 грн. Проте, якщо поповнити картку на велику кількість поїздок, то вартість буде нижчою. наприклад, при поповненні на 50 поїздок, вартість разового проїзду становитиме вже 6,5 грн.

Згодом Е-квиток та QR-квиток повинен повністю замінити звичні талони, проїзні квитки та жетони метро. Перехідний період триватиме до листопада 2019 року.

Щоправда, поки що касири в метро та кондуктори в тролейбусах ні про який Е-квиток не чули. А тестувати нововведення в перші тижні будуть лише «обрані» — активісти, журналісти та інші лідери громадської думки.

Раніше повідомлялось про те, як саме буде курсувати експрес до «Борисполя».