Е-квиток у маршрутках: перевізники сказали, скільки коштує обладнати транспорт валідатором

Департамент транспортної інфраструктури КМДА своїм наказом від 12 лютого 2020 року зобов’язав усіх приватних міських перевізників Києва до 1 квітня встановити та підключити в автобусах валідатори для зчитування електронного квитка. Вартість обладнання однієї машини таким пристроєм становить 1850 євро.

Про це виданню «Хмарочос» повідомив співвласник компанії-перевізника «Універсал-Транс» Олександр Шерстюк.

За його словами, аби обладнати один автомобіль валідатором, водієві чи компанії потрібно витратити 1850 євро. Для великого перевізника вартість впровадження такої системи складе близько одного мільйона євро. Для цього, каже Шерстюк, потрібно залучати кредитні ресурси, які місто не готове забезпечити.

Підприємець додав, що 4% виторгу потрібно буде сплачувати за обслуговування системи головному інформаційно-обчислювальному центру. Враховуючи, що витрати на пальне, зарплати і ремонт маршруток становлять близько 30% усіх видатків, перевізники вважають таку додаткову витрату вагомою. 

У коментарі «Хмарочосу» транспортний експерт і директор компанії «А+С» Дмитро Беспалов заявив, що наказ київського департаменту має кілька ризиків. Зокрема, приватні перевізники можуть просто проігнорувати його.

«Цю інформацію має бути належним чином донесено до перевізників, так би мовити, як повістка в армію», — сказав він.

Беспалов також зазначив, що оператори не хочуть закуповувати та підключати обладнання за власні кошти, оскільки чимало з них працюють без договорів і є ризик закриття маршруту, а отже, придбаний валідатор може не знадобитися. Окрім того, перевізники не довіряють владі, вони бояться, що вимоги до обладнання можуть змінитися після виборів.

Експерт додав, що перевізники та експерти покладають надії на законопроєкт, який наразі погоджено на подання до Верховної Ради. Згідно з ним, місто закуповуватиме роботу операторів у системі Prozorro і займатиметься збором грошей за проїзд, і відповідно, саме встановлюватиме обладнання на рухомий склад перевізника.

Раніше ми повідомляли, що у 2020 році КМДА планує закупити 273 сучасних автобуси для оновлення рухомого складу київського громадського транспорту.