Дві українські короткометражки покажуть на кінофестивалі у Польщі

З 14 по 23 жовтня пройде Варшавський міжнародний кінофестиваль, де також покажуть програму Міжнародного одеського кінофестивалю, що, зі зрозумілих причин, цьогоріч не може приймати гостей у рідному місті.

В рамках програми ОМКФ буде презентована художня короткометражка "Лалібела" режисерки Анни Морозової.

За сюжетом, напередодні Великодня в українському селі з’являється ікона із зображенням ефіопської Божої матері. У молодого священника виникає конфлікт із паствою, бо темношкіра Богородиця не викликає у них довіри. Одного разу вночі хтось пробирається до церкви і паплюжить ікону, після чого вона починає мироточити.

"Окремо хотіли б подякувати письменниці Катерина Калитко, що написала прекрасну книгу "Земля загублених", без якої б не народилася наша "Лалібела", — каже продюсер Кирило Нечмоня.

Другий короткометражний документальний фільм "Сендмени" режисера Романа Прокопчука реалізований тим же продакшеном, що й перший, потрапив до конкурсної програми вже Варшавського міжнародного кінофестивалю.

Це соціальна історія, де головний герой — наглядач пляжного патруля в Києві на ім’я Дмитро. Разом із колегами він розповідає про професійні будні, часом дуже трагічні. І намагається зробити все, аби шокуюча статистика утоплень в Україні змінилася на краще.