Відразу сім українських проектів номіновані на престижну архітектурну премію Європейського Союзу імені Міса ван дер Рое. Два з них розташовані в Києві.

Так, до списку номінантів потрапила будівля Театру на Подолі, що була відкрита на Андріївському узвозі у 2017 році. Над проектом театру працювало архітектурне бюро з Харкова Drozdov & Partners. Зовнішній вигляд будівлі викликав чимало суперечок, які не вщухають досі.

Ще один номінант на премію з Києва — Печерська міжнародна школа, над проектом якої працювала студія ARCHIMATIKA. Архітекторам потрібно було добудувати новий корпус до школи, що вже працює. Зараз в закладі є два басейни, просторі класи, актовий і спортивний зали, що трансформуються, наукові лабораторії тощо. Завдяки тепловому насосу будівля школи практично автономно забезпечена опаленням.

Також у списку проектів з України «Кам’яний будинок» і дачний готель «Глібовка» на Київщині, публічний простір під назвою «Сцена» в Дніпрі, комплекс «Земля ведмедів і вовків» в зоопарку Черкас і мультибібліотека Центр Шептицького у Львові.

Центр Шептицького у Львові
«Кам’яний будинок» на Київщині
Земля ведмедів і вовків »в зоопарку Черкас
Дачний готель «Глібовка» на Київщині
«Сцена» в Дніпрі

Загалом за отримання нагороди у 2019 році позмагаються 383 проекту з 38 країн. Переможців конкурсу визначать 7 травня 2019 року.

Раніше повідомлялося, що у музея Шевченка з’явився новий логотип.