Оповіщення ДСНС
Фото: freepik.com

ДСНС продовжить тестування системи інформування населення про надзвичайні ситуації через мобільні телефони Cell Broadcast, яке розпочали на початку вересня. 

"І хочемо поділитись проміжними результатами, щоб усі ви знали — ваше терпіння допомагає якнайшвидше налаштувати систему так, аби вже скоро її можна було запустити в робочому варіанті, і чули ми її тільки у разі реальної загрози й лише в регіоні, де ця загроза прогнозується або стається", — відзначили там. 

У ДСНС розповіли, що за два тижні тестування системи вони перевірили налаштування обладнання мобільних операторів для розсилки повідомлень абонентам за допомогою технології Cell Broadcast. Також перевірили можливість отримання таких повідомлень на різних моделях мобільних телефонів, які використовують в Україні. 

Зараз у взаємодії з виробниками телефонів служба працює над підвищенням охоплення абонентів та розширенням кількості пристроїв, які можуть отримувати сповіщення. 

Тестування вирішили продовжити через велику кількість обладнання, яке потрібно налаштувати в мережах мобільних операторів. У ДСНС відзначили, що CellBroadcast є дуже важливим елементом в побудові загальнонаціональної системи оповіщення, і цю технологію використовують у багатьох країнах.

В Україні створюють єдиний телефонний номер екстреної допомоги