ДСНС розсилає повідомлення про тестування нової системи інформування

ДСНС України почала розсилати смс-повідомлення на мобільні оператори Київстар, Vodafone та lifecell, в яких інформує про тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації.

Повідомлення від ДСНСТакі повідомлення будуть надходити мешканцям Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської області та м. Київ.

У ДСНС кажуть, що нова система буде працювати завдяки технології Cell Broadcast, яка має ряд переваг:

  • Сповіщення будуть приходити швидше;
  • Гнучкість у виборі локацій для інформування. Це означає, що ДСНС може відправляти інформацію жителям конкретного населеного пункту або всім мешканцям України, в залежності від ситуації;
  • Звуковий сигнал спрацює, якщо звук на телефоні вимкнутий.

З 7 вересня почнеться тестування, реальної загрози не відбуватиметься. Поки що такі смс зможуть отримувати ті, хто має телефони, які вироблено починаючи з 2019 року, та які мають операційну систему Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5. 

"ДСНС переконливо не рекомендує громадянам відключати отримання сповіщень про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, про повітряну тривогу, адже від своєчасного отримання цієї інформації може залежати життя людей", — кажуть представники служби.

Тим, хто не буде отримувати такі сповіщення пропонують слідкувати за іншими системами оповіщення, які зараз існують.

У ЦПД спростували фейки про нові сигнали повітряної тривоги