Добрий вампір: дотепна соціальна реклама закликає людей здавати кров (відео)

"1+1 медіа" створили соціальну рекламу, що має привернути увагу до проблеми дефіциту донорської крові в Україні.

За сюжетом відео, його головний герой Валєра стає вампіром та починає шукати способи втамувати жагу до крові. Після декількох невдалих спроб "полювання" він вирішує потрапити до лікарні, щоб там йому перелили донорську кров. Однак, лікар повідомляє йому, що донорська кров скінчилась, і скільки на неї чекати - невідомо. Валєра розуміє, що він може і зачекати, а люди, яким переливання потрібно насправді - ні. Тому він починає агітувати людей ставати донорами.

Головну роль в ролику зіграв креативний продюсер 1+1 медіа продакшн Дмитро Сав`яненко. Він так перейнявся сценарієм, що готовий був заради чудового результату їздити до стоматолога, який створював клики для героя-вампіра, адаптуючи їх під зуби Дмитра. Для того, щоб не лякати людей зовнішнім виглядом героя історії, сюжет знімали вночі.

Зазначимо, що в Україні збільшується кількість летальних випадків, яких можна було б уникнути при наявності донорської крові у лікарнях. У Європі та США донорами готові стати 60 людей із тисячі, а в Україні - лише 18.

"Сьогодні в Україні відсутній єдиний національний реєстр донорів крові. Люди, які потребують допомоги не знають де шукати донорів, а багато людей не здають кров, тому що якісно не проінформовані про всі нюанси цього процесу. Відсутність знань провокує страх, який перешкоджає здати кров", - каже Ірина Славінська, президент ВМГО "Асоціація молодих донорів України", засновниця проекту ДонорUA.

Раніше ми писали, що киян запрошують стати донорами крові та врятувати життя.