До столичного інституту передали для дослідження два стародавніх мечі

До інституту електрозварювання імені Євгена Патона передали на рентгенографію скандинавський "Меч Вікінга" та скіфський меч, який нещодавно знайшли під Слов'янськом.

Про це повідомили у Міністерстві культури України.

"Меч Вікінга" вилучили у чорних археологів на кордоні з Естонією.

Система, яка проводить рентгенографічне дослідження в інституті Патона, дозволяє проводити обстеження найрізноманітніших конструкцій – від предметів старовини до сучасного технічного обладнання.

"Після налаштування режиму обстеження починається так звана «проявка», яка дозволить побачити результат «у мокрому вигляді». У випадку, якщо режим обрано помилково – процедура починається з самого початку. Дуже складно одразу визначити вірний режим, адже вік знахідок та їх стан не дає можливості точно відразу визначити вид сталі", - розповідає Володимир Бухенський, інженер-технолог Інституту, який проводитиме рентгенографію.

Також керівник відділу методів контролю Інституту Патона, доктор технічних наук Володимир Троїцький висловив сподівання, що проведене дослідження дасть досить точний результат.

Нагадаємо, у Києвській області колишній священник намагався продати церкові реліквії, які належали покійному митрополиту Володимиру.