До столичних дитсадків і шкіл поставляли макарони з екскрементами та зіпсоване м’ясо

Столична поліція розслідує кримінальне провадження щодо постачання неякісних харчів до шкіл та дитячих садочків. Про це повідомляє прес-служба відомства.

В грудні минулого року активісти подали до поліції заяву про постачання до навчальних закладів столиці неякісних харчів. За їхніми словами, товариство, яке виграло тендер на постачання продуктів у школи, садочки та інші держустанови, не виконує умови договорів. Зокрема, без попереджень перестає привозити продукцію.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

У ході розслідування вони виявили, що назване товариство внесло до тендерної документації неправдиві дані. Крім того, адреси складських приміщень, виробничих та пакувальних потужностей, постачальників продукції, медичні документи працівників виявилися фіктивними.

Також правоохоронці отримали документи щодо постачання товариством до садочків макаронів із мишачими екскрементами, а поставлений твердий сир мав прострочений термін придатності. Крім того, м'ясо, термін придатності якого мав становити 48 годин, поставлялося лише раз на тиждень.

Вилучені зразки поставленої товариством продукції було відправлено на дослідження якості. Результати експертизи показали, що продукти не відповідають державним стандартам.

У поліції вважають, що посадові особи товариства протягом 2016–2018 років збагатилися на суму понад 5,6 млн грн у результаті внесення до тендерної документації неправдивих відомостей та постачання неякісної продукції.

Зараз триває досудове розслідування цієї справи. Зловмисникам загрожує до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.