До росії вже насильно депортували понад пів мільйона українців — Кислиця
Фото: slovoidilo.ua

російські загарбники продовжують насильно переселяти українців з тимчасово окупованих територій до росії, як це колись робила нацистська Німеччина. Про це на засіданні Радбезу ООН повідомив постійний представник України в організації Сергій Кислиця, передає "Укрінформ".

"Невід'ємним елементом такого переміщення є фільтраційні табори", — зазначив постпред.

За його словами, не менш як 20 тисяч українців утримуються у фільтраційних таборах "на лінії Мангуш — Нікольське — Ялта" та близько п'яти — семи тисяч — у Безіменному Донецької області.

За словами Кислиці, українців відправляють до депресивних регіонів рф, зокрема в північні області та на острів Сахалін. При цьому їм видають документи, які забороняють залишати російські регіони протягом двох років.

Загалом, за словами постпреда, на територію росії вже переселили понад 500 тисяч українців. Серед них — 121 тисяча дітей.

Кислиця відзначив, що такі дії окупантів можуть бути кваліфіковані як викрадення людей і вимагають рішучої відповіді міжнародної спільноти, насамперед відповідних структур ООН.

"Щоразу здається, що ми вже звикли до ганебних методів російської війни. Але кожна свіжа новина з Маріуполя та десятків інших гарячих точок доводить, що росіяни здатні досягати нових висот", — сказав він.

Спротив російській окупації, день 56