До ЄС прибули вже 3,8 мільйона біженців із України, половина з них — діти

З початку повномасштабного вторгнення росії до України країни Євросоюзу прийняли 3,8 мільйона українських біженців. Половина з них — діти.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на виступ єврокомісара із внутрішніх справ Ілви Йоганссон на пресконференції за підсумками надзвичайної Ради міністрів ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ. 

Зазначається, що більшість українських біженців потрапили до прикордонних держав ЄС, але вони рухаються і до інших країн Союзу. Зокрема, Польща приймає у себе понад 1,5 мільйона біженців.

"Інші прикордонні країни — Румунія, Угорщина, Словаччина, а також Австрія, Чеська Республіка, Естонія, Литва — теж приймають велику кількість біженців із України", — розповіла Йоганссон. 

За її словами, наразі кількість українців, які через російську агресію змушені шукати прихисток у країнах ЄС, знижується. Якщо у розпал евакуаційних процесів до кордонів ЄС щоденно прибували 200 тисяч людей, то зараз ця кількість зменшилася до 40 тисяч. Утім, на переконання єврокомісарки, ЄС має розробити надзвичайний план на випадок різкого зростання потоку українських біженців. 

"Війна все ще триває, і ніхто не знає, яким може бути наступний крок путіна. Тож Європейський Союз має бути готовим прийняти ще більше мільйонів людей, які можуть потребувати виїзду із України", — зазначила Йоганссон. 

Зокрема, під час засідання міністри погодили скоординовані заходи, що спрямовані на покращення системи прийому біженців. Програма дій складається із десяти пунктів. Зокрема, вона передбачає створення єдиної платформи на рівні ЄС для реєстрації людей, які прибувають з України та звертаються за тимчасовим захистом. Наразі такий облік здійснюється на національному рівні. 

Міністри також погодили продовжувати заходи солідарності з Молдовою, яка приймає велику кількість біженців, та скоординовано сприяти їх переміщенню до інших країн ЄС. Аби розподілити міграційне навантаження, міністри погодилися розробити спеціальний міграційний індекс, який буде формальним показником кількості біженців, зокрема, щодо загальної кількості населення країни. 

Спротив російській окупації, день 33