дозвіл на виїзд за межі місця проживання для військовозобов'язаних

Тепер для того, щоб виїхати за межі території проживання чи перебування, військовозобов'язані мають отримати спеціальний дозвіл у керівника Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Це стосується в тому числі процедури перетину лінії розмежування на в'їзд або на виїзд.

Про це йдеться у заяві Запорізької обласної військової адміністрації.

Такі заходи зумовлені повномасштабним військовим вторгненням росії в Україну.

"Згідно з законодавством, виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації громадян, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, дозволений лише за наявності спеціального дозволу керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки", — йдеться у заяві.

Кому потрібно отримувати дозвіл на виїзд:

  • призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
  • особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”), на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;
  • в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Дозвіл не потрібно отримувати особам:

  • Виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов'язаного.
  • Особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. При собі необхідно мати паспорт, військовий квиток\тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочку або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Міністерства економіки України та посвідчення про відрядження.
  • Призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення в іншу місцевість (територіальну одиницю). Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку\тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб з дати зняття з обліку.

Також у Запорізькій ОВА опублікували фото зразка заяви на дозвіл на виїзд та фото зразка самого дозволу на виїзд.

Заява на дозвіл на виїзд за межі місця проживання для військовозобов'язаних

Дозвіл на виїзд за межі місця проживання для військовозобов'язаних

Оновлення. У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили, що у воєнний час для виїзду за межі місця проживання або перебування військовозобов'язаним необхідно отримувати дозвіл керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

"Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час", — йдеться у повідомленні.

Такий дозвіл видається на строк від 30 днів до року залежно від категорії субʼєкта.

"Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю. Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни", — додали в Генштабі.

Перетин кордону чоловіками з інвалідністю та чоловіками, котрі доглядають інших: які документи потрібні