Детективна історія: у відомого українського художника вкрали більше ста картин

В одного з найвідоміших українських художників сучасності Івана Марчука аферисти за допомогою хитрощів викрали 101 картину. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник міністра МВС Михайло Апостол.

Як виявилося, картини Марчук передав ще влітку минулого року своєму агенту, який мав організувати виставку художника в мадридському музеї "Прадо". Той обіцяв "мистецький переворот" у свідомості європейців та вже почав збирати гроші у заможних відомих українців, переконуючи, що він близький друг художника, а на організацію виставки потрібні кошти. Почувши ім'я Марчука, ті гроші охоче давали.

Виставку, призначену спочатку на вересень минулого року, переносили кілька разів. А з середини грудня агент перестав відповідати на телефонні дзвінки художника. На початку січня чоловік несподівано заявив про себе. 

"Його риторика не змінилася, але з’явилися нотки погроз: "Я витратив гроші на проекти, повернеш", а на питання митця "де картини?", відповідав: "Там, де й повинні бути, в Іспанії. Тобі виставка потрібна чи картини? Я їх вивіз через Польщу і під загрозою смерті не скажу адресу". Стало зрозуміло, що чоловік тягне час", - написав Апостол та додав

Після цього Національна поліція відкрила кримінальне провадження, а міністр внутрішніх справ Арсен Аваков взяв справу на особистий контроль. Після відкриття справи та розголосу аферист знову вийшов на зв'язок.

"Сьогодні - перший результат: обізвався агент, буцімто пообіцявши повернути "золотий фонд"", - написав Апостол 21 лютого.