Держава планує компенсувати українцям втрачене під час війни житло
Фото: facebook.com/kyivcity.gov.ua

Держава планує компенсувати українцям втрачене від час війни житло. За відповідний законопроект №7198 депутати проголосували у першому читанні, повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. 

Зазначається, що в Україні планують запровадити компенсацію за житло, яке пошкодили або знищили внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією росії. 

"Законопроєкт передбачає державну компенсацію за втрачене чи пошкоджене нерухоме майно під час війни з рф. Йдеться про квадратні метри житлової площі, а не гроші. Так, у кожному населеному пункті окрема черга на компенсацію. Першочергове надання компенсації багатодітним сім'ям, особам з інвалідністю та учасникам бойових дій. Комісія з розгляду питань для надання компенсації працюватиме у кожній громаді. Вона приймає заяви, організовує експертизу та надає висновок щодо компенсації", — зазначила Шуляк.

За її словами, на компенсацію матимуть право громадяни України:

  • власники житла;
  • інвестори в будівництво;
  • члени кооперативів, які викупили житло;
  • спадкоємці вищезазначених осіб.

Також коменсацію зможуть отримати управителі багатоквартирних будинків для відновлення місць загального користування.

Інформацію про пошкоджене житло можна вже подавати в електронній формі через застосунок "Дія" або у паперовій через ЦНАПи/нотаріуси.

Законопроектом передбачається два варіанти компенсацій за пошкоджене житло:

  • не підлягає відновленню — фінансується нове будівництво;
  • підлягає відновленню — власнику надаються кошти на відновлення або фінансуються будівельні роботи з відновлення.

"Нове житло має бути аналогічної житлової площі, але не більше 150 кв. метрів; у тому ж населеному пункті або за бажанням іншому, але аналогічної категорії. Можна отримати житло вищої вартості, профінансувавши різницю самостійно. Можна обрати забудовника з-поміж тих, хто підписав договір з розпорядниками фонду. Компенсація на ремонт визначається за результатами оцінки. Гранична сума компенсації не може перевищувати вартості будівництва нового житла", — додала Шуляк.

Спротив російській окупації, день 37